Pētniecības projekta Nr. 1.3 “Mākslīgā intelekta vadīta programmatūras piegādes ķēžu (SLSA) daudzlīmeņu pārvaldības digitālā risinājuma izstrāde atvērto sistēmu drošības un efektīvas darbības nodrošināšanai” aktualitātes

Pētniecības projekts tiek īstenots IT kompetences centra Projektā “Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju kompetences centrs digitalizācijai”, id. Nr. 2.2.1.3.i.0/1/24/A/CFLA/006

2025. gada 13. februārī Centrālā finanšu un līgumu aģentūra apstiprināja IT kompetences centra projektā „Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju kompetences centrs digitalizācijai” (līguma Nr. 2.2.1.3.i.0/1/24/A/CFLA/006) iesniegtos 6 nozares un starpnozaru pētniecības projektus, kuri tiek īstenoti zinātniskajā virzienā “Biznesa procesu analīzes tehnoloģijas”.

Projekta mērķis paredz līdz 2026. gada beigām nodrošināt pieejamību finansējumam komersantu digitālajai transformācijai, lai attīstītu produktus, pakalpojumus un tehnoloģijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā un tādējādi veicinātu komersantu digitālo transformāciju, t.sk. mūsdienīgu automatizācijas, robotizācijas un darba kontroles rīku ieviešanai ražotnē, piesaistot vismaz 0,7 milj. EUR privāto līdzfinansējumu inovāciju ieviešanā.

SIA “ZZ Dats” pētniecības projekts “Mākslīgā intelekta vadīta programmatūras piegādes ķēžu (SLSA) daudzlīmeņu pārvaldības digitālā risinājuma izstrāde atvērto sistēmu drošības un efektīvas darbības nodrošināšanai” uzsākts 2025. gada janvārī.

Pētniecības projekta mērķis ir izstrādāt uz atvērto sistēmu drošu un efektīvu darbību attiecināmu programmatūras piegādes ķēžu (SLSA) pārvaldības risinājumu atvērtas, mākslīgā intelekta un lielo datu vadītas platformas formā, kas spētu veikt pilna apmēra centralizētu reģistru, datu bāžu, bibliotēku un citu papildavotu caurskatīšanu un kas, izmantojot speciāli izstrādātus mašīnmācīšanās modeļus kopā ar datizraces un grafu analīzes algoritmiem, spētu nodrošināt daudzlīmeņa atvērto sistēmu kodu atkarības analīzi un sniegt automatizētas un datos balstītas rekomendācijas atvērto sistēmu drošas, efektīvas un nepārtrauktas darbības nodrošināšanai.

Šobrīd pētniecības projektā ir uzsāktas un tiek turpinātas rūpnieciskā pētījuma aktivitātes “Risinājuma prasību definēšana un arhitektūras izstrāde” un “Risinājumā izmantojamo mašīnmācīšanās modeļu un algoritmu izstrāde”.

Pētniecības projekta realizācijas periods: 01.01.2025. – 30.06.2026.

Pētniecības projekta kopējās izmaksas – 390 099.90 EUR

Atveseļošanas fonda līdzfinansējums – 254 167.47 EUR

Projektu līdzfinansē Atveseļošanas fonda Darbības programmā “Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 2.2. reformu un investīciju virziena “Uzņēmumu digitālā transformācija un inovācijas” 2.2.1.3.i. investīcijas “Atbalsts jaunu produktu un pakalpojumu ieviešanai uzņēmējdarbībā” īstenošanas noteikumi”.

Citi raksti